Dijital Kültür Diplomasisi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Dijital Kültür Diplomasisi kitabını Türkçe olarak Siyaset Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Dijital Kültür Diplomasisi KİTAP AÇIKLAMASI

İçinde yaşadığımız dijital çağ, diplomatik iletişimde yeni rutinler oluştururken aynı zamanda var olanı yeniden tanımlamaktadır. Dijital diplomasinin, sosyal medya uygulamalarının alışılageldik diplomatik işlevlere uygulanmasından daha fazlası olduğu iddia edilmektedir. Bu bağlamda dijital diplomasi, bir ülkenin dış politika hedeflerine ulaşmak, imaj ve itibarını proaktif bir şekilde yönetmek için sosyal medya platformlarının aktif olarak kullanılmasıdır. Ancak ülkelerin imaj yönetimleri ve inşası konusu sadece sosyal medya ile sınırlandırılamayacak kadar kapsamlı bir konudur. Bu bağlamda kültür ve yaratıcı endüstrilerin rolleri yadsınamayacağı gibi başlı başına kültür diplomasisi de ülkelerin imaj inşasına katkılar sağlamaktadır.
       
Dijital diplomasi aracılığıyla ülkeler, özçekim (Selfie) temsilleri adına, dış politika ve ülke markalaşma mesajlarını ve imaj çalışmalarını, tarih, kültür, değerler ve gelenekler açısından yerel izleyicilerinin özelliklerine göre ayarlayarak dış politikalarının kabul edilmesini ve hedefledikleri imajın oluşmasını sağlayabilirler. Bu noktada ‘kültür’ oldukça önemlidir ve kültür diplomasisinin de dijital çağ içinde daha aktif roller üstlenmesi gerekmektedir.
       
Bu çalışma, dijital diplomasinin ve kültür diplomasisinin birlikte hareket edebileceğini, ülkelerin imaj inşalarında nasıl rol üstlendiklerini ve ülke imaj çalışmalarını kültür ve yaratıcı endüstriler aracılığı ile nasıl yapabileceklerini tartışmaktadır. Çalışma, ‘Dijital Diplomasi Bağlamında Yaratıcı Kültür Endüstrilerinin Ülke İmaj İnşasındaki Rolü: Netflix Türkiye Örneği’ başlıklı tezinden üretilmiş olmakla birlikte küresel dijital TV platformlarının, dijital ve orijinal dizi yapımlarının, dijital kültür diplomasisine katkısını tartışmaktadır. Bu bağlam da çalışma literatürde ilk kez Dijital Kültür Diplomasisini ve Netflix Diplomasisini kavramlaştırmakta, uluslararası stratejik iletişim çalışmalarına katkı sunmaktadır.

Dijital Kültür Diplomasisi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Dijital Kültür Diplomasisi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Dijital Kültür Diplomasisi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Siyaset Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Dijital Kültür Diplomasisi kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir