Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi kitabını Türkçe olarak Eğitim Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi KİTAP AÇIKLAMASI

Dil, duyguların çeşitlendirilmesi sürecindeki yegâne araçtır. Bu yüzden insan duyguları karmaşık ve bazen de anlaşılması zordur. Bu olguyu daha ileri taşıdığımızda kültürler arasında da duyguların ya da duyguları dile getirirken kullanılan etiketlerin farklı olduğunu görebilmekteyiz. Özellikle kültürler arası yapılan çalışmalarda araştırmacılar, farklı kültürlerde yer alan duygu sözcüklerinin bir başka dilde karşılığının olmadığını gözlemlemişlerdir. Bu noktadan yola çıkarak uzun yıllar Kore’de kaldığım dönemde, duyguların kültüre has bir olgu olduğunu anlayarak Korece duygu sözcüklerinin bağlam analizini yapmaya karar verdim. Bu çalışma, Türklerin Koreceyi öğrenirken anlamakta zorlandığı ya da anlam kargaşasına sebep olan Korece duygu sözcüklerinin bağlamdaki kullanımlarını analiz etmektedir. Kelime listesi oluşturma, karşılaştırma analizi ve son olarak derlem analizinden oluşan bu eser, Korece duygu sözcüklerinin kullanıldıkları bağlamları ve uyumlu oldukları sözcükleri sunarak Korecedeki duygu sözcüklerinin daha iyi anlaşılmasına ışık tutar niteliktedir.

Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Eğitim Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Dil ve Duygular & Korece Duygu Sözcükleri Analizi kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir