İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma kitabını Türkçe olarak Sosyoloji Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma KİTAP AÇIKLAMASI

Ekonomiyi anlamak ve açıklamak için bütün tarihsel ve toplumsal faktörleri kullanan politik ekonomiden, tarihselliğin dikkate alınmadığı, toplumsalın yerini soyutlanmış bireyin –homo æconomicus- aldığı, marjinalist temeller üzerine kurulu (neoklasik) iktisada geçişle birlikte iktisat ve sosyoloji disipliner olarak ayrıştı. Biri bireyle ve piyasa ilişkileriyle diğeri ise sınıf, aile, kültür vb. ve piyasa dışı ilişkilerle ilgilendi, aralarında inceleme nesnesi ve metodoloji bakımından önemli bir kopuş yaşandı
 
İktisat Sosyolojisi ise bu kopuşa itiraz eden çalışmaların ortaya çıkardığı bir alan oldu. Bu alanda yapılan çalışmalar iki disiplinin birbirini beslemesini sağlamaya, sosyal bilimler alanında daha bütüncül bir analiz ortaya koyamaya çalıştı ve çalışmaktadır. Bir bakıma disipliner ayrışmaya temel olan bakış açısının sorgulandığı bir alandır. Bu kitap, sosyoloji tarafı ağır basan standart iktisat sosyolojisi kitaplarından farklı olan –iktisat okullarını da inceleyenkurgusuyla ilgili sorgulamaya önemli bir katkı yapacaktır. İktisat sosyolojisi alanında çalışanlar için önemli bir kaynak olmasını umuyoruz.

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sosyoloji Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

İktisat Sosyolojisi & Kurucu Düşünürler ve İktisat Okulları Özelinde Bir Çalışma kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir