Işık ve Renk kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Işık ve Renk kitabını Türkçe olarak Sanat Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Işık ve Renk KİTAP AÇIKLAMASI

Işık ve Renk” isimli kitap, renk ve ışık kavramlarının sanat yapıtlarıyla olan ilişkisine odaklanıyor. Sanat yapıtlarının renk ve ışık ile olan ilişkisi sanat tarihini biçimlendiren yaratıcı sanat örnekleriyle anlatılıyor. Kitapta, sanat tarihi boyunca irdelenen ışık ve renk konusu, “Işıktan Renge” ve “Renkten Işığa” olmak üzere iki ana izlek üzerinden ele alınmıştır. Işık ve renk, sanatçıların ele alış biçimine göre sanatın temel noktasını oluşturan eğilimler olarak göze çarpar. Bu iki kavram taşıdığı önem ile derinlemesine bir kazı çalışması olarak ele alınmış, sanat uygulayıcısı kişiler için rehberlik görevi görmüştür. Bu sayede okurun, plastik filozofik bir çerçeve yakalaması sağlanmıştır. Sanat okurlarını, salt anlamsal ve sembolik olanın yolundan ayırıp sanat kavramlarıyla düşünen, sanatın kendisine eşlik edecek yaratıcı bir yolu seçen bireyler için bu çalışma, donanımlı olmayı sağlayan anahtarlar ile zengindir. Ayrıca, Türkiye’de eksikliği vurgulanan sanat bilimine sunduğu katkılara bir yenisini daha ekliyor. Özkan Eroğlu’nun bilinen tekrarlar yerine bir filozofinin parçası olarak sanat yapıtları, öz ve analojik gerçeklikler ortaya koyar. Renk ve Işık, sanatın aydınlık-karanlık ilişkisine dayandırılarak tinsel bir düşünme uzamının bir parçası olarak da kitap boyunca verilen ışık ve renk ilişkisinin felsefi anlamda yaratıcı zeminidir. Kitabın önsözünde yer alan metin bu durumu açıkça gösterir:
 
“Hayâl Gücü”, “Esin” ve “Filozofik Sezgi” bilgisine sahip olacak kadar kendini geliştirebilen insan, yalnızca bir sanat eserinin gerçek anlamını görmezden kalmaz onu derinlemesine irdeleme iradesini de kendinde bulmuş olur. Bu anlamda görmenin ve gördüklerini düşünmenin gücü ortaya çıkar. Bu görme, görsel sanatlarda nasıl gerçekleşir? Işık ve renkle. Işık ve renk arasındaki sonsuz ilişkiyi belirleyense aydınlık-karanlık karşıtlığının sonsuz dereceleridir.”
İçindekiler
Bölüm 1 İlk Zamanlardan Giotto’ya
Bölüm 2 Giotto’dan Maniyerizm’e
Bölüm 3 Maniyerizm’den Monet’ye
Bölüm 4 Monet’den Günümüze

Işık ve Renk KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Işık ve Renk yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Işık ve Renk İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sanat Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Işık ve Renk kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir