Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi kitabını Türkçe olarak Tarih Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi KİTAP AÇIKLAMASI

İnsanlığın sözel bir dünyadan yazılı dünyaya geçişi, uygarlığın ilk belirtilerini de taşır gündelik yaşama. Bu bie keşif yolculuğudur. Ucu insanların birbirleriyle anlaşmalarını klıcı, yaygın, etkin kılmaya varır. Toprağın işlenmesi nasıl ki tarımı geliştirip ticaretin önünü açıyorsa; bu dolaşımın varlığını hissettiren en temel şey, yazı da başka keşiflere kapı aralıyor. Çin’de keşfedilen kağıdın, yazını taşıyoco nesnesi olarak varlığını hissettirmesi giderek matbaanın buluşunu da ortaya çıkarır.
Prof. Dr. Zeki Tez Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi’nde, art arda sonrasında da iç içe gelişen yazı/kağıt/matbaa üçleminin serüvenini anlatmaktadır.
Kağıdın ortaya çıkışı, yazı taşıyıcıları, çinde keşfedilen kağıdın araplar aracılığıyla Batı’ya Mağrib ve Endülüs İspanyasına yayılması…
Oluşumu ve kullanım alanları, gezindiği coğrafyalar… Üretim teknikleri, kullanılan malzemeler… İmalathaneleri… Bu tarihsel seyirde, kültür katmanlarının taşıyıcısı kağıdın oluşum ve dolaşımına çıkarır bizi,
Zeki Tez.
Diğer yandan da yazının tarihsel seyrini ele alır. Yaşayan dillerden yazılı/yazısız dillere, kil tabletlerden çivi yazısına, hat sanatından kitap yazımına uzanan bir seyirde matbaanın bulunuşunu ve baskı tekniklerine getirir sözü. Karşımıza çıkardığı birikimde insanlığın yazılı dünyasının arka planını gösterir. Kurulan kültürel dünyanın anlamına oradan bakmaya yöneltir bizleri.
Her okurun kitaplığında yer alması gereken bir yapıt Kağıdon ve Matbanın Kültürel Tarihi.

Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Tarih Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Kağıdın ve Matbaanın Kültürel Tarihi kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir