Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler kitabını Türkçe olarak Sosyoloji Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler KİTAP AÇIKLAMASI

Birçok insan için biyolojik cinsiyet, toplumsal cinsiyet rollerine uzanan bir yolun başlangıcıdır: Doğar doğmaz kız çocuklarına pembe, erkek çocuklarına mavi giysiler giydirilir; oyuncak mağazaları kızlar için pembe ve feminen, erkekler için mavi ve maskülen oyuncaklarla doludur. Büyüme çağında kızlardan güzel ve narin, erkeklerden ise sert ve atletik olmaları beklenir; kızlardan ev işleri ve çocuk bakımını öğrenmeleri, erkeklerden ise para kazanacak donanıma sahip olmaları talep edilir. Yetişkinlikte ise kadınların iffetli davranışları makbulken erkeklerin çapkınlıkları ve risk alma davranışları doğalarının tek bir öğesine, testosterona atfedilir. Peki ama bu sözde cinsiyetler arası farklılıkların sebebi tek bir hormon, testosteron olabilir mi?
 
Elbette hayır. Psikolog Cordelia Fine, cinsiyet algısına dayanan bu büyük kültürel yanılgıyı evrim, psikoloji, nörobilim, endokrinoloji ve felsefeye dayalı feminist bakış açışıyla ele alıyor. Günlük hayattan örnekler ve bilimsel araştırmalarla Kral Testosteron görüşünün artık bir sanrıdan ibaret olduğunu gösteriyor ve testosteronun erilliğin hormonal özü olmadığını savunuyor.

Kral Testosteron’u suçlamayı bırakmanın zamanı geldi,
çünkü O KRAL ÖLDÜ

Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Sosyoloji Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Kral Testosteron & Cinsiyet, Bilim ve Toplum Üzerine Mitler kitabıını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir