Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik kitabını Türkçe olarak Dergiler Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik KİTAP AÇIKLAMASI

Kaos Çocuk Parkı dergisinin yeni sayısı ‘Sanat ve Delilik’ dosyasıyla yayımlandı. Dergide yer alan yazarlar sanat ve delilik ilişkisini farklı bakış açılarıyla değerlendiriyorlar. Halit Payza ‘Bir Zorunluluk Olarak Delilikle Dâhilik Arasında Sanat ve Edebiyat’ başlıklı yazısında, deliliğin belki de sayrılık değil normal olma hali olduğunu belirtiyor.
Cumali Büker ‘Yaratıcılığın İtkisinden Sıradanlığa Doğru: Sanat ve Delilik’ başlıklı yazısında ‘Sanat ve ruhsal bozukluklar arasında zorunlu bir ilişkinin varlığından kesin biçimde söz edilemese de, bir parça tuhaf veya kelimenin tam anlamıyla deli sanatçıların, yaşamları ve yapıtlarıyla –kimi zaman beğenilip kimi zaman tepki’ gördüklerini yazıyor.
Şair Halim Şafak ‘Deli Yaşar’ özelindeki yazısında ‘Kendi hakkımızdaki gerçeği öğrenmek için delilere ihtiyacımız olduğunu ileri sürüyor. Şair Halim Şafak ‘Özgürlük Olarak Delilik’te ‘Verili dünya büyük ölçüde aklın ve onun düzeninin dünyasıdır ve bu bir çatışma nedenidir” diyerek sanatçının  ‘çatışmayı daha da ileri götürerek ona bir karşılık / karşıtlık özelliği’ kazandırdığından bunu ‘bir karşı çıkma/reddetme haline getirir” yargısıyla görüşlerini açıklıyor. 
Yine şair Yusuf Alper bir psikiyatr gözüyle ‘Melankoli ve Yaratıcılık’ta Freud, K. Abraham, Gabard gibi psikiyatrislerin görüşleriyle  ‘Yaratıcı-sanatçı kişilerin dünyaya depresif baksalar da yazı yazabilecek, düşünce üretebilecek, üzerinde çalışabilecek bir zihinsel ve bedensel enerjilerinin’ olması gerektiğini’ söylüyor.
Cemal Atay Genç’in ‘Sanat ile Delilik Arasındaki Sarkaç’ yazısında delilik ve sanatın ortak paydasının ‘acı’ oldu kanısını savlıyor. Işıl Ezgi Çelik’te Genç gibi ortak ilişkiyi acı ve ontolojik gerçeklik üzerinden kurguladığı ‘Bir Deli ile Aramdaki Tek Fark Deli Olmamamdır’ yazısıyla dergide yer alıyor. Nalan Çelik ‘Delilik Hikayeleri’ana başlığı altında romanlarda, öykülerde, sinemada deliliğin izini sürüyor. Rafet Arslan konuya tablolar aracığıyla yaklaşıyor ve sanatta deliliğin kendisi olduğunu ileri sürüyor. Mesut Kara ‘Sinema ve Delilik’te sinema-delilik ilişkisini filmler üzerinden aktarıyor.
Dosya dışında dergide ayrıca ‘Özcan Taras-Nezihe Altuğ’, ‘Zafer Baykal-Hicran Aslan’ söyleşileri, Ercan Şarbat’ın ‘Türk Bir Ninja’ yazısı ve şiirleriyle;

Müslüm Yücel, Şenol Erdoğan, Halil İbrahim Özbay, Altay Ömer Erdoğan, Cihan Oğuz, Çağrı Topsöken, Hakan Unutmaz, Hazar İzgi, Taylan Onur, Yiğit Ergün, Toprak Şems Tezcan, Batuhan Çağlayan, Kevser Eke, M. İnan Filiz, Utku Fırat Özçelik, Memozan, Joanna Rüya Dimagio yer almakta.
 

Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Dergiler türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Kaos Çocuk Parkı – Sanat Ve Delilik kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir