Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu kitabını Türkçe olarak İslam Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu KİTAP AÇIKLAMASI

Bu çalışma içerdiği konular bakımından hacca ve umreye gidenler kadar onlara kılavuzluk yapanlar için de bir kaynak olmayı amaçlamaktadır. Giriş bölümünde haccın anlam ve önemi üzerinde durulmuş, daha sonra sırasıyla hac ve umrenin uygulanış şekilleriyle birlikte ilgili dinî hükümler, okunacak dualar, pratik bilgiler, ibadet ve ziyaret mekânları ayrı bölümlerde ele alınmıştır. Dinî hükümler rahatça öğrenilebilecek bir sistematik içinde verilmeye çalışılmış, hac ve umre bölümlerinden sonra konuyla ilgili dinî terimlere dair bir sözlük, pratik bilgiler bölümünden sonra da günlük hayatta sıkça kullanılan kelimelerle ilgili Arapça- Türkçe bir sözlük konulmuştur. Medine ve Hz. Peygamber’i ziyarete ayrı bir başlık altında yer verilmiş, bu ziyaretin anlam ve önemi üzerinde durularak mümkün olan en feyizli şekilde geçmesi için dinî edebiyatımızdan seçilen en güzel na’tlar bölümün sonuna eklenmiştir. Çeşitli vesilelerle okunacak duaların Hz. Peygamber ve ashaptan nakledilen dualar içinden seçilmesine çalışılmış, kolayca ezberlenebilecek kısa dualar tercih edilmiştir. Son bölümde ibadet ve ziyaret yerleri hakkında verilen tarihî bilgilere bu yerlerin dinî anlam ve önemini ortaya koyan, ruhlarda derin duygu ve düşünceler uyandırmaya vesile olacağı umulan bilgiler de eklenmiştir. Bu bölümde ayrıca fotoğraf kullanılarak azami ölçüde fayda sağlaması amaçlanmıştır.

Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

İslam Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Kutsal Topraklara Yolculuk Hac ve Umre Kılavuzu kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir