Mülkiyet Hakkı kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Mülkiyet Hakkı kitabını Türkçe olarak Hukuk Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Mülkiyet Hakkı KİTAP AÇIKLAMASI

* Mülkiyet hakkından kimler yararlanabilir? Kamu hukuku tüzel kişileri mülkiyet hakkından yararlanabilir mi? Şirket hissedarları Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine başvurabilir mi?
Mülkiyet hakkı kapsamına ne tür eşya ve haklar girmektedir? Neyin mülkiyet hakkı kapsamına gireceği hangi kıstaslarla belirlenmektedir? Gayri maddi malvarlığı değerleri mülkiyet hakkı kapsamında mıdır?
Mülkiyet hakkı, hak öznesine ne tür yetkiler vermektedir? Bu yetkilere karşılık olarak, muhatap Devletin yükümlülükleri nelerdir? Devlet mülkiyet hakkına özel hukuk kişilerinden kaynaklanan müdahaleleri önlemekle yükümlü müdür? Devletin pozitif yükümlülükleri neleri kapsamaktadır?
Mülkiyet hakkı hangi amaçlarla sınırlanabilir? Devletin mülkiyet hakkına müdahale etme yetkisi koşulsuz mudur? İdarenin işlemlerinde hukuk güvenliği ilkesi, Devletin müdahale yetkisi üzerinde ne gibi etkiler doğurmaktadır? Mülkiyet hakkı açısından kamu yararı ve birey hakları hangi ilkeler çerçevesinde dengelenebilir? Ölçülülük ilkesinin mülkiyet hakkının sınırlanmasındaki işlevi nedir?
Elinizde tuttuğunuz kitap, bu ve benzeri sorulara Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları çerçevesinde yanıt bulmaya çalışıyor.
Yazar Doç. Dr. H. Burak Gemalmaz, bu eserle TÜSİAD tarafından “Yılın En İyi Genç Hukukçusu” ödülüne layık görülmüştür.

Mülkiyet Hakkı KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Mülkiyet Hakkı yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Mülkiyet Hakkı İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Hukuk Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Mülkiyet Hakkı kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir