Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri kitabını Türkçe olarak Felsefe ve Düşünce Kitapları Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri KİTAP AÇIKLAMASI

Varlık ve bilgi, tarih boyunca, insanın derinlemesine düşündüğü kavramlardır. Sadece bu kavramlar üzerinden, felsefe tarihi içerisinde ontoloji ve epistemoloji olmak üzere iki disiplin ortaya çıkmıştır. İnsan, bu kavramlar üzerine düşünürken aslında evrenin ve kendisinin ne olduğu sorusuna da bazı cevaplar vermiştir. Bu cevaplar oldukça çeşitlidir, detaylıdır ve her dönemde değişmiştir. Değişim özellikle varlık ve bilgi kavramlarından hangisinin insan düşüncesinin merkezinde bulunduğuna bağlı olarak gerçekleşmiştir.
İnsanlığın düşünce tarihindeki bu gelişmeler ve değişmeler eğitim teorisini, pratiğini ve yöntemini de etkilemiştir. Bugünün eğitimini daha iyi anlamak, eğitimin sorunlarını temelinden kavramak için düşünce tarihine derinlikli ve bütünlüklü olarak bakmak gerekmektedir. Bu kitapta, varlık ve bilgi kavramlarına bağlı olarak düşünce tarihinde eğitimi yakından ilgilendiren görüşler ortaya koyulmuştur. Antik dönemden günümüze uzanacak şekilde farklı insan ve eğitim anlayışları üzerinde durulmuş, eğitim teorisinden kaynaklanan sorunlara çözüm önerisi sunulmuştur.

Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Felsefe ve Düşünce Kitapları türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Varlık ve Bilgi Ekseninde Eğitimin Temelleri kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir