Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 kitabını PDF indir [ePUB, PDF]

[ad_1]

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 kitabını Türkçe olarak Dergiler Kategorisi altında PDF olarak indirebilirsiniz. Ayrıca kitapokupdfindir.com arşivlerinden PDF, ePUB, Rar ve Zip formatlarında da indirebilir online olarak okuyabilirsiniz.

Sayfa içindekiler

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 KİTAP AÇIKLAMASI

Günümüzde Batı Doğu-Batı çatışmasını aşmadan bu çatışma ve farklılığı önemsiz hale getirmeye çalışmaktadır. Bunun için dünya uygarlık mirasının yıkımı ve kimliksizleşmeyi bile savunmaktan kaçınmamaktadır. Modern toplumsal ilerleme ve tarihi değişme anlayışı ile toplum arasındaki ilişki Batı çıkarları tarafından belirlenmiştir. Bu açıklama biçimi savunulamayınca ve bariz üstünlüğü artık tartışılmaz hale geldiğinde tarihi ve toplumsal değişme anlayışı da savunulamamıştır. Gerçekte Batı dünya düzeni/çözümü ve örgütlenmesi sınırlıdır, meşruiyetini ve temsil imkânını yitirmiştir, Batı’da toplumsal değişmede öncülük ve sözcülük edecek, savunacak toplumsal bir sınıf ve toplum yoktur. Ancak Batı düzeni kendini meşrulaştırmak için mevcut düzene karşı olabilecek her türlü değişimi, temsili ve çözümü, açıklamayı daha başlangıçta mahkûm etmekte ve reddetmektedir. …Günümüzde toplumsal ve tarihi gelişme ve değişmeyi savunan en önemli güç Doğu toplumlarıdır. Mevcut görüntü ve bozulma, itiş kakış, kakafoni, sorunlar bizi yanıltmamalıdır. Umutsuzluğa, çaresizliğe kapılmamalıdır. Türkiye bu açıdan geçmiş deneyimleri ile bu konuda, toplumsal ve tarihi değişmede sözcülük edecek birikim ve güce sahiptir. Günümüz dünya ve toplum sorunlarının çözülmemesini ve mevcut düzeni savunmaktan, toplumsal değişmeden vazgeçmekten hiçbir toplumun, toplumsal kesimin çıkarı yoktur. Verili düzen elbet aşılmaya mahkûmdur. Ancak bu değişim kendiliğinden değildir. Yeni bir dünya bütün dünyanın özlemidir. Bizim beklentimiz de bu yöndedir. 
Ertan Eğribel, Yüksel Yıldırım

[ad_2]

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 KİTABINI PDF, EPUB İNDİR OKU

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 yayınını online olarak okumak için indirmeniz gerekmektedir. PDF formatındaki dosyaları Adobe programı ile ePUB formatındaki dosyaları Microsoft EDGE ile açabilir yada kindle’ınızda okuyabilirsiniz.
İndirme linkine ulaşabilmek için sosyal medya paylaşım yöntemlerini kullanabilir yada 90 saniye beklemelisiniz. Eğer beklemek istemiyorsanız yada indiremiyorsanız lütfen konuya yorum bırakın

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 İLE İLGİLİ TÜRDE FARKLI YAYINLAR

Dergiler türleri hakkında diğer yayınları göz atmak için buradan.

Sosyologca Sayı:22 Ocak 2022 kitabını PDF, ePUB, RAR, ZIP formatlarında indirmeye çalışırken herhangi bir sorun ile karşılaştıysanız lütfen sorunu anlatan yorumunuzu bırakın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *